Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Lütfen öncelikle Yardım kriterlerini okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt olmanız gerekmektedir. Üye olmayanlar forumumuzda hiçbir şekilde aktivite uygulayamaz; Konu açamaz, Mesaj yazamaz, Eklenti indiremez, Özel mesajlasamaz. Forumumuzu tam anlamıyla kullanmak için üye olabilirsiniz.
'TASK AIRSOFT TAKIMLARI' içindeki Forumlar

Kocaeli TASK Derneğine bağlı Airsoft organizasyonlarına katılmak ve bu oyunda sürekli aktif olmak isteyen tüm oyuncular önce Acemi Ocağı Takımına dahil olarak airsoft oyuncusu olmak için ilk adımı atar.

  • Konular: -
  • Mesajlar: -
-

2008 yılından beri aktif olarak oyunlarda yer alan profesyonel airsoft takımıdır. 2017 itibariyle Kocaeli TASK bünyesinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

  • Konular: -
  • Mesajlar: -
-

Airsoft oyuncularının 2017 yılında bir araya gelerek kurduğu, Kocaeli TASK bünyesindeki branşlarda faaliyet gösteren Barlas Airsoft Taktik Takımı ile iletişime geçebileceğiniz, bilgi alabileceğiniz sayfalar yer almaktadır.

  • Konular: -
  • Mesajlar: -
-

Airsoft oyuncularının 2018 yılında bir araya gelerek kurduğu, Kocaeli TASK bünyesindeki branşlarda faaliyet gösteren Gebze 1923 Airsoft Takımı ile iletişime geçebileceğiniz, bilgi alabileceğiniz sayfalar yer almaktadır.

  • Konular: -
  • Mesajlar: -
-

Airsoft Tarihi
Airsoft, 1970'lerde Japonya'da ortaya çıkmıştır. İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra Amerika Birleşik Devletleri'nin Japonya'ya uygulattığı kanuni değişikliklerden dolayı Japonya'da sivillerin ateşli silahlara sahip olması mümkün değildi. Bunun üzerine, Japon tasarımcılar 1970'lerin ortasına doğru Airsoft'u geliştirdiler. İlk Airsoft silahları bugünkülere kıyasla örnek alınacak silahlar olmadığı için gerçekçi değildiler. Görünüşleri ağır bir şekilde gerçek silahı andırsalar da, silahların tasarımları orijinallerinin dış görünüşlerini tamamen yakalayamadılar. İlkel Airsoft silahlarının sistemleri çoğunlukla Paintball silahlarının uyarlamalarıydı. CO2 (karbondioksit) gazı ile çalışan, önceleri tek atışlık daha sonra yarım ve tam otomatik hale getirilen silahlar, günümüzdeki birçoğunun aksine her atışta bir kovan ejekte etme özelliğine sahip. Fakat genelde halkın çoğunun satın alabileceği oyuncaklardan değildi. Ortalama fiyatları, 1000$ civarındaydı ve üreticileri sayıca çok azdı.
Takip